19146236 1757202847631118 3394823637838796919 n

Finałowy konkurs średniej rundy 145 cm zaliczany do światowego rankingu wygrał Jarosław Skrzyczyński na Chacclanie.

Do rozgrywki dostało się 12 par, w tym dwie z Polski: Wojciech Wojcianiec na Chintablue i Jarosław Skrzyczyński na Chacclanie. Wojciech Wojcianiec pokonał parkur bezbłędnie i czas który uzyskał pozwolił mu objąć 6 pozycję. Przez długi czas na prowadzeniu był zeszłoroczny zwycięzca Memoriału Macieja Frankiewicza Wilm Vermeir (BEL) na Gentiane de la Pomme uzyskując czas 40.10 sekundy. Jako przedostatni wystartował Jarosław Skrzyczyński. On potwierdził swoją światową klasę przekraczając celowniki w czasie 39.56 sekundy. Trzecie miejsce zajął Edwin Smits (SUI) na Dandiego B Z.

Pierwszy w Polsce konkurs Family Cup rozgrywany na zasadzie sztafety szybkości wygrali Hubert i Aleksanda Kierznowscy, którzy wyprzedzili rywali o prawie dwie sekundy. Małgorzata Ciszek-Lewicka i Marek Lewicki co prawda mieli dwie zrzutki, jednak szybkie tempo zapewniło im drugie miejsce. Na trzecim uplasowali się bracia: Rafał i Łukasz Krajewscy.

Finał rundy młodych koni zdecydowanie należał do Polaków, którzy zajęli pierwsze 9 miejsc. Najlepszym zawodnikiem był Łukasz Wasilewski na Golddigger Gr. Drugie miejsce i drugi bezbłędny przejazd zaliczył Robert Wilczewski na Lavisto Star. Trzecie miejsce zajął Marek Lewicki na Philadelphii.

19275200 1756921380992598 2624817336661739972 n

Małą rundę wygrał Christoph Lanske (GER) na Chacco’s Girl 4. Drugie miejsce zajął Marek Lewicki na Codetia VDL, a trzecie Krzysztof Ludwiczak na Poli Loli L.

W konkursie dla amatorów i biznesmenów najlepsza była Julia Jabłońska na Bailey’s RJT. Drugą parą która pokonała parkur bezbłędnie był Waldemar Gaca na Coline. Najlepszy czas, jednak z jedną zrzutką trzecie miejsce wywalczyła Agata Derda na Lopik’s Appie.