DSC06319

DSC06319

Międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody i pokazy jeździeckie 4Foulee CSI4 Poznań rozpoczną się już w ten piątek, 7 czerwca, na Hipodromie Wola.

 

W ramach 4Foulee rozegranych zostanie 15 konkursów, z czego aż pięć zaliczanych będzie do światowego rankingu. Pula nagród wynosi blisko milion złotych, a dodatkowo, zawody te mają rangę kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich 2020 i Mistrzostw Europy 2019. Oznacza to, że podczas trzech dni będziemy świadkami niezwykle emocjonującej, sportowej walki.

Najwięcej zawodników wystartuje w konkursach czterogwiazdkowych. To zapowiada zaciętą walkę o prawo startu w niedzielnym Grand Prix z pulą nagród 100 tysięcy euro. Z zagranicznych gości, kibicom jeździectwa doskonale znane są takie nazwiska jak: Piergiorgio Bucci z Włoch (zwycięzca Grand Prix w 2013, podczas pierwszych zawodów CSI4* w Poznaniu), Felix Hassman z Niemiec czy Douglas Lindelow ze Szwecji. Na Hipodrom Wola z sentymentem wracają starzy zwycięzcy, którzy wygrywali Grand Prix jeszcze w ramach poznańskiego CSIO: Dirk Demeersman z Belgii (w 2006 roku triumfował na legendarnym Clintonie, na którym dwa lata wcześniej był czwarty na Igrzyskach Olimpijskich) i Soren Pedersen z Danii, który wygrał w 2008 roku.

Na starcie nie zabraknie najlepszych Polaków z Mistrzem Polski Jarosławem Skrzyczyńskim na czele. Z TOP 10 polskiego rankingu będą też: Krzysztof Ludwiczak, Wojciech Wojcianiec, Adam Grzegorzewski, Maksymilian Wechta i Andrzej Opłatek. Z młodych i zdolnych zawodników swoją obecność potwierdzili: lider rankingu PZJ juniorów Filip Lewicki i Mistrzyni Polski Juniorów Aleksandra Kierznowska.

Trzydniowy program zawodów to także pokazy dla publiczności, które uatrakcyjnią popołudnia na Hipodromie Wola. W tym roku będą to: Kozacy w pokazie dżygitówki, KÜR w wykonaniu mistrzyni Polski w ujeżdżeniu Aleksandry Szulc, Pony Games (zabawa dla dzieci na kucykach), Hop Hop! Show, pokaz ułanów oraz koncerty dwóch doskonałych orkiestr dętych: Orkiestry Miasta Poznania i Orkiestry Dętej Swarzędz.

Bilety na 4Foulee CSI4* Poznań jeszcze tylko do czwartku można kupić online w promocyjnej cenie przez stronę ToBilet.pl: http://bit.ly/bilety4Foulee. Od piątku do niedzieli bilety będą dostępne w regularnej cenie zarówno w kasach, jak i przez Internet. Zachęcamy jednak do zakupu online, by uniknąć stania w kolejkach na terenie Hipodromu Wola.

Dzieci do lat 13 wejdą na teren imprezy bezpłatnie, a dla uczniów i studentów przygotowane są bilety ulgowe.

Fot. Asia Bręklewicz

4Foulee

4foulee logo 350

Wspaniałe konie. Utalentowani zawodnicy. Sportowe emocje. Rozrywka dla każdego. Przyjdź i zobacz sam.
Impreza 4FOULEE odbędzie się w dniach 8-11 czerwca 2023 i łączyć bedzie w sobie rywalizację w skokach i powożeniu zaprzegami czterokonnymi. Zawody skokowe odbędą się ponownie w randze czterech gwiazdek. Główny konkurs Grand Prix, z pulą nagród ponad 100 000 euro, będzie kwalifikacją do Mistrzostw Europy, a także szansą na punkty do rankingu Longines (grupa B - 100 punktów za pierwsze miejsce).

Countdown to 4FOULEE 2023