fot Asia Breklewicz

fot Asia Breklewicz

Pierwszy konkurs Dużej Rundy zawodów 4Foulee wygrali ex aequo Kristaps Neretnieks z Łotwy i reprezentant Maroka Abdelkebir Ouaddar.

Nagroda Konnej Wielkopolski, o puchar Wielkopolskiego Związku Jeździeckiego, zebrała na starcie 52 pary. Parkur o wysokości 150 cm bezbłędnie pokonało 18 z nich, a rywalizacja już pierwszego dnia zawodów 4Foulee była bardzo zacięta. Co nie zdarza się zbyt często, zwycięzców było dwóch – bezbłędnie i z identycznym czasem ten konkurs pokonali reprezentant Łotwy Kristaps Neretnieks na ogierze Palladium KJV oraz jeździec z Maroka – Abdelkebir Ouaddar na klaczy Ceika Malouine.

Kristaps Neretnieks fot Kamila Tworkowska

Kristaps Neretnieks fot Kamila Tworkowska

„Mój koń po raz pierwszy skakał dziś na trawie i chyba mu się podobało!” – mówił Neretnieks – „Palladium dosiadam już od ponad roku, to naprawdę świetny koń z ogromnym sercem do skoków. Udało się dziś wygrać i zdobyć trochę punktów do olimpijskiego rankingu, z czego bardzo się cieszę.”

Abdelkebir Ouaddar fot Kamila Tworkowska

Abdelkebir Ouaddar fot Kamila Tworkowska

„Bardzo lubię Polskę, ale na 4Foulee jestem po raz pierwszy. Arena jest świetna, a podłoże przygotowane bardzo dobrze.” – powiedział Ouaddar.

Top 3 zamknął zawodnik z Austrii – Gerfried Puck na koniu Equitron Melody VD Smidshoeve. Z dobrej strony pokazali się też Polacy – w Top Ten znalazło się trzech: miejsce szóste zajął Krzysztof Ludwiczak na Niko, siódme Mściwoj Kiecoń na klaczy Idealisca, a dziesiąte Łukasz Piksa na Lucky Horse.

W konkursie Youngster Tour dla młodych koni sześcioletnich, o puchar Stadniny Kunowo, najlepszy był dziś Maciej Kostrzewski, który zajął miejsce pierwsze na klaczy Calabria Hippica oraz drugie na Missouri Hippica. Trzeci był tu Jarosław Skrzyczyński na Baloukato.

Konkurs rundy Elite Tour, o puchar Tarant Events, zakończył się triumfem Adama Goszczyńskiego na Cindorijke du Vlist Z. Zawodnik był też drugi na klaczy Lorina, a na miejscu trzecim uplasowała się Nina Sućko na Cormitello.

Wyniki: https://livejumping.com/ap/event/8430/competition/123282

Przed nami jeszcze trzy dni sportowych zmagań na najwyższym poziomie. W piątek najważniejszym punktem programu będzie zaliczany do światowego rankingu konkurs Trofeum Patronów Poznania - Piotra i Pawła, o nagrody mecenasa zawodów – Pana Romana Roszkiewicza. Bilety dostępne są na stronie ToBilet.pl. Tych, którzy nie mogą być z nami na Hipodromie Wola zapraszamy do oglądania transmisji na stronie live.4foulee.pl.

 

Fot. Asia Bręklewicz i Kamila Tworkowska dla 4Foulee

4Foulee

4foulee logo 350

Wspaniałe konie. Utalentowani zawodnicy. Sportowe emocje. Rozrywka dla każdego. Przyjdź i zobacz sam.
Impreza 4FOULEE odbędzie się w dniach 8-11 czerwca 2023 i łączyć bedzie w sobie rywalizację w skokach i powożeniu zaprzegami czterokonnymi. Zawody skokowe odbędą się ponownie w randze czterech gwiazdek. Główny konkurs Grand Prix, z pulą nagród ponad 100 000 euro, będzie kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Europy, a także szansą na punkty do rankingu Longines (grupa B - 100 punktów za pierwsze miejsce).

Countdown to 4FOULEE 2023