DSC09709

DSC09709

Pasjonującym konkursem o nagrodę honorową patronów Poznania Św. Piotra i Pawła i nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza, z przeszkodami wysokimi na 150 cm, zaliczany do światowego rankingu grupy C, zakończył się pierwszy dzień 4Foulee CSI4* Poznań. 

Do rozgrywki dostało się 16 z 49 startujących par. Finałowa walka była bardzo szybka i co za tym idzie, emocjonująca. Wygrał Omer Karaevli z Turcji na wałachu Cheston De La Pomme D’Or Z, dla którego było to trzecie zwycięstwo w ciągu jednego dnia startów. Drugi był Rein Pill z Estonii na wałachu Alfons RA.

- Jestem bardzo szczęśliwy. Mój koń zaprezentował świetną formę, a w rozgrywce był czujny na każdy mój sygnał i wszystko wyszło tak, jak powinno – powiedział Omer Karaevli. Na pytanie czy jutro też wygra większość konkursów, Omer odpowiedział, że niestety takie chwile nie zdarzają się zbyt często i był to zdecydowanie jego szczęśliwy dzień. Już po pierwszym konkursie mówił, że wygra tu trzy konkursy. Jak powiedział, tak zrobił. – Przez wiele ostatnich zawodów miałem bardzo dobry czas, jednak raz przytrafiała się zrzutka, raz punkt za przekroczenie normy czasu, a dziś wszystko poszło tak, jak sobie tego wymarzyłem i teraz tylko czekam na kolejne dni rywalizacji.

Świetnie spisali się Polacy: Andrzej Opłatek na Stalando 2, który zajął miejsce trzecie, a także Wojciech Wojcianiec na Chintablue, który zajął miejsce czwarte.

- Było wielu groźnych rywali, 16 zerowych przejazdów, rozgrywka była szybka, więc wiedziałem, że muszę zaryzykować, żeby uplasować się wyżej. Dopiero zaczynam się zgrywać ze Stalando. To nasz pierwszy tak duży konkurs, więc jestem z niego bardzo zadowolony – powiedział Andrzej Opłatek.  

DSC09687

DSC09687

Omer Karaevli wygrał także konkurs średniej rundy na 7-letniej Gotham City PL. Drugie miejsce zajął Andrzej Opłatek na El Campie, a trzecie Mściwoj Kiecoń na Giraldo L.

- To dla mnie szczególny dzień, jestem bardzo dumny z moich koni. Klacz ma 7 lat i to jej pierwszy raz na czterogwiazdkowych zawodach. Wspólnie startujemy od marca, ale wygraliśmy już 12 konkursów na zawodach CSI – powiedział Omer Karaevli.

Konkurs CSIU25 wygrał Egor Shibrik z Rosji na koniu Carlsberg 10. Drugie miejsce zajął Andrzej Opłatek na Conmina Blue PS, a trzecie Karin Martinsen ze Szwecji na Tailormade Chawito.

Konkurs CSI1* 130 cm również należał do reprezentanta Turcji i wałacha Livingstone Van Het Peggershof. Drugie miejsce zajął Krzysztof Ludwiczak na Costacalvo, a trzecie Łukasz Wasilewski na Wavantos vd Renvillehoeve.

Youngster Tour wygrała klacz Deesse STE Hermelle dosiadana przed reprezentanta Belgii, Thierry Goffinet’a.

Wyniki TUTAJ

Najważniejszym konkursem sobotnich zmagań będzie X Memoriał Macieja Frankiewicza z pulą nagród 100 tysięcy euro. Początek o godzinie 16.30. 

Fot. Asia Bręklewicz

4Foulee

4foulee logo 350

Wspaniałe konie. Utalentowani zawodnicy. Sportowe emocje. Rozrywka dla każdego. Przyjdź i zobacz sam.
Impreza 4FOULEE odbędzie się w dniach 8-11 czerwca 2023 i łączyć bedzie w sobie rywalizację w skokach i powożeniu zaprzegami czterokonnymi. Zawody skokowe odbędą się ponownie w randze czterech gwiazdek. Główny konkurs Grand Prix, z pulą nagród ponad 100 000 euro, będzie kwalifikacją do Mistrzostw Europy, a także szansą na punkty do rankingu Longines (grupa B - 100 punktów za pierwsze miejsce).

Countdown to 4FOULEE 2023