CSI4 Poznań (IX Memoriał Macieja Frankiewicza) odbędzie się w dniach 07 do 10 czerwca.

Wysoka ranga, oraz premie finansowe (860 tysięcy złotych) przyciągną na start wielu zawodników ze światowej czołówki, a także wszystkich najlepszych polskich jeźdźców. Kibice w Poznaniu będą mogli podziwiać medalistów olimpijskich, medalistów mistrzostw Świata, Europy i Polski. Każdego dnia odbędzie się konkurs zaliczany do światowego rankingu, a kulminacją sportowych wydarzeń będzie niedzielne Grand Prix z pulą nagród 100 tysięcy euro. Jest to niezwykle prestiżowy konkurs, bowiem zwycięzca oprócz wysokiej premii finansowej, zdobędzie 100 punktów do światowego rankingu. Bardzo atrakcyjnie zapowiada się też sobotnie popołudnie, gdzie oprócz konkursu o Wielką Nagrodę Wielkopolski, zostanie rozegrany Family Cup (sztafeta szybkości), w którym zobaczymy dwuosobowe zespoły rodzinne - rodzeństwa, rodziców z dziećmi czy jeździeckie małżeństwa.

logo csi 300Zawody jeździeckie to imprezy dla całych rodzin, stąd oprócz wydarzeń na najwyższym, światowym poziomie, organizator zadbał o program dodatkowy. Gwiazdą numer jeden tegorocznych zawodów będzie Pierre Fleury. Memoriał Macieja Frankiewicza jak zwykle uświetni Ochotniczy Reprezentacyjny Oddział Ułanów Miasta Poznania. Radosny charakter imprezy podkreśli także występ niezwykle kolorowej Orkiestry Dętej Miasta Swarzędz.

Rywalizacja w CSI Poznań odbywawa się na dużej trawiastej arenie Hipodromu Wola. Miejsce to znane jest z cieszących się dobrą opinią w Europie zawodów CSIO rozgrywanych w latach 1996 – 2008. Hipodrom Wola w Poznaniu ze swoją zabytkową trybuną jest jednym z ładniejszych tego typu obiektów w Europie i jednym z niewielu położonym w środku dużego miasta.  Sam Poznań ma świetne połączenie komunikacyjne praktycznie ze wszystkimi krajami Europy. Miasto było organizatorem wielu prestiżowych imprez sportowych. Zawody Jeździeckie CSI to kolejne wielkie przedsięwzięcie sportowe Poznania.

 

4Foulee

4foulee logo 350

Wspaniałe konie. Utalentowani zawodnicy. Sportowe emocje. Rozrywka dla każdego. Przyjdź i zobacz sam.
Impreza 4FOULEE odbędzie się w dniach 07-09 czerwca, ponownie w randze czterech gwiazdek. Główny konkurs Grand Prix, z pulą nagród ponad 100 000 euro, będzie kwalifikacją do Mistrzostw Europy (2019) i Igrzysk Olimpijskich (2020), a także szansą na punkty do rankingu Longines (grupa B - 100 punktów za pierwsze miejsce).

Countdown to 4FOULEE 2019