Kristaps Neretnieks Grand Prix

Kristaps Neretnieks Grand Prix

W związku z pojawiającymi się od wczoraj licznymi pytaniami związanymi z przyszłością naszej imprezy organizowanej od 7 lat na Hipodromie Wola Klub Sportowy Jumping Events publikuje informację prasową.

 

Międzynarodowe zawody jeździeckie na Hipodromie Wola nasze stowarzyszenie organizuje od 7 lat. Oczywiście ich historia sięga znacznie, znacznie dalej. Wtedy, w 2013 roku, impreza zyskała wysoką rangę czterech gwiazdek i były to pierwsze w Polsce zawody o tak wysokim prestiżu. Dziś obok CSIO5* w Sopocie i CSI4* CAVALIADA Poznań należymy do trójki najbardziej znaczących imprez w skokach przez przeszkody w Polsce.

Z Hipodromem Wola jesteśmy związani długoletnią umową. Aktualna obejmuje lata 2018-2023. Na podstawie tej umowy w zeszłym roku zainwestowaliśmy w dalszy rozwój imprezy i nową markę 4FOULEE. Impreza jest świetnie odbierana przez zawodników i kibiców. Wielokrotnie gościliśmy medalistów Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata.

W 2020 roku wprowadzamy nowy element i oprócz zawodów w skokach przez przeszkody odbędą się również międzynarodowe zawody w powożeniu. To powrót tej pięknej konkurencji na Hipodrom po 25 latach – wtedy w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Świata w zaprzęgach parokonnych. Dzięki temu 4FOULEE wyjdzie poza trawiasty hipodrom i wykorzysta piękne, pagórkowate tereny w jego otoczeniu.

Nasza współpraca z Hipodromem układa się bardzo dobrze i nasze wspólne działania powodują, że impreza i obiekt z roku na rok prezentują się coraz lepiej. To fantastycznie zlokalizowane w centrum miasta miejsce i, jak podkreślają gwiazdy przyjeżdżające z całego świata, unikatowe na jeździeckiej mapie Europy. Teren Hipodromu jest bardzo duży. W związku z tym jesteśmy przekonani, że nigdy nie zabraknie na nim miejsca dla sportu jeździeckiego na najwyższym światowym poziomie.

Przygotowania do imprezy 2020 trwają pełną parą. Impreza zgłoszona jest do kalendarza Światowej Federacji Jeździeckiej, a my rozpoczęliśmy już sprzedaż biletów.

KS Juming Events

 

Fot. Łukasz Kowalski

4Foulee

4foulee logo 350

Wspaniałe konie. Utalentowani zawodnicy. Sportowe emocje. Rozrywka dla każdego. Przyjdź i zobacz sam.
Impreza 4FOULEE odbędzie się w dniach 8-11 czerwca 2023 i łączyć bedzie w sobie rywalizację w skokach i powożeniu zaprzegami czterokonnymi. Zawody skokowe odbędą się ponownie w randze czterech gwiazdek. Główny konkurs Grand Prix, z pulą nagród ponad 100 000 euro, będzie kwalifikacją do Mistrzostw Europy, a także szansą na punkty do rankingu Longines (grupa B - 100 punktów za pierwsze miejsce).

Countdown to 4FOULEE 2023