DSC 8454

DSC 8454

Na równe 100 dni przed rozpoczęciem znany jest program sportowy 4FOULEE – CHI Poznań, które w dniach 4-7 czerwca odbędą się na Hipodromie Wola. W puli nagród zawodów w skokach jest 916 000 PLN. Nowością programu są międzynarodowe zawody w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi.

CHI (Concours Hippique International) w nazwie, zamiast dotychczasowego CSI, oznacza, że po raz pierwszy od wielu lat w Polsce odbędą się zawody międzynarodowe oficjalnie zgłoszone do kalendarza FEI w dwóch konkurencjach jeździeckich.

Jak zawsze większość programu stanowić będą skoki przez przeszkody. Łączna pula nagród CSI4*/CSI1*/CSIYH/CSIU25 wynosi 916 000 PLN. W ramach czterech gwiazdek odbędzie się 6 konkursów, w tym aż cztery zaliczane do światowego rankingu. Dwa mają szczególne znaczenie. W sobotę po południu w puli nagród będzie 200 000 PLN (grupa C LR – 80 punktów za pierwsze miejsce). W niedzielę w Grand Prix Poznania pula wynosi 400 000 PLN (grupa B LR – 100 punktów) a to oznacza, że zwycięzca odbierze czek o wartości 100 000 PLN. Duży prestiż towarzyszyć też będzie dwóm pozostałym konkursom rankingowym (piątek popołudniu i niedziela przed GP) gdzie zawodnicy walczyć będą o łączne premie 100 000 PLN.

Dla mniej doświadczonych par organizator przewidział CSI1* z rundą 130 cm, a zupełną nowością jest Elite Tour o wysokości 110 – 115 cm.  CSIYH to trzy konkursy dla koni 6-letnich. Podobnie jak w zeszłym roku osobną rundę (135-145 cm) będą mieli młodzi zawodnicy. Zwieńczeniem ich zmagań będzie Grand Prix U25, gdzie również będzie można zdobywać punkty do rankingu FEI.

Nową atrakcją 4Foulee mają być zawody CAI2*-H4. Zaprzęgi czterokonne pojawią się przed kibicami trzykrotnie – w piątek wieczorem w próbie ujeżdżenia, w sobotę po południu w terenie na trasie maratonu oraz w niedzielę po Grand Prix w próbie zręczności powożenia i paradzie kończącej 4Foulee. Do tej rywalizacji organizator zaprasza tylko sześć zespołów, tak aby każdy z konkursów był atrakcyjny dla publiczności i nie kolidował w programie o czas i miejsce na hipodromie z najważniejszymi wydarzeniami skokowymi.

Program TUTAJ

Uwaga zawodnicy – propozycje zostały wysłane do zatwierdzenia przez FEI.

Uwaga kibice - bilety do kupienia na stronie tobilet.pl

 

Fot. Łukasz Kowalski

4Foulee

4foulee logo 350

Wspaniałe konie. Utalentowani zawodnicy. Sportowe emocje. Rozrywka dla każdego. Przyjdź i zobacz sam.
Impreza 4FOULEE odbędzie się w dniach 8-11 czerwca 2023 i łączyć bedzie w sobie rywalizację w skokach i powożeniu zaprzegami czterokonnymi. Zawody skokowe odbędą się ponownie w randze czterech gwiazdek. Główny konkurs Grand Prix, z pulą nagród ponad 100 000 euro, będzie kwalifikacją do Mistrzostw Europy, a także szansą na punkty do rankingu Longines (grupa B - 100 punktów za pierwsze miejsce).

Countdown to 4FOULEE 2023