IMG 0905 Bucci CASALLO Z

IMG 0905 Bucci CASALLO Z

Sportową karierę zakończył Casallo Z, na którym sukcesy odnosił Piergiorgio Bucci. Para w 2013 wygrała pierwsze czterogwiazdkowe Grand Prix zawodów w Poznaniu.

16-letni Casallo Z (ZANG, Casall x Carthago Z) i Piergiorgio Bucci byli częścią włoskiej drużyny, która zwyciężyła w konkursie Pucharu Narodów w Rzymie w 2017 oraz rok wcześniej w Dublinie. Triumfowali też w Grand Prix Longines Global Champions Tour w Cascais w 2016. W Polsce para była najlepsza w pierwszym czterogwiazdkowym Grand Prix zawodów rozgrywanych w Poznaniu na Hipodromie Wola w 2013.

„Niewiele by brakowało, a Casallo nie wystartowałby w tych zawodach. Piergiorgio Bucci zgłosił się po terminie i mimo, że był zawodnikiem o znanym nazwisku, w tamtym momencie zajmował odległe miejsce w rankingu FEI. Gdyby nie prośba pracującej wtedy u niego polskiej zawodniczki – Moniki Dulczewskiej, odrzuciłbym jego zgłoszenie. Jak się potem okazało, młody Casallo okazał się zwycięzcą naszego pierwszego czterogwiazdkowego Grand Prix. W późniejszych latach Piergiorgio mówił, że zgłasza do Poznania dobrego, młodego konia, bo ma nadzieję, że będzie to dla niego tak wspaniały początek kariery jak dla Casallo.” – wspomina Szymon Tarant, dyrektor 4Foulee.

„Dziś kończy się kariera sportowa Casallo Z, mojego fenomenalnego towarzysza wielu niezapomnianych przygód. Casallo nie wyzdrowiał do końca po kontuzji i dlatego jego stan fizyczny nie pozwala mu dalej startować na tak wysokim szczeblu. Spędzi zasłużoną emeryturę poświęcając się aktywności reprodukcyjnej, która już nam dostarczyła bardzo obiecujące źrebięta. (…) Dziękuję, przyjacielu! Jestem szczęśliwy, że miałem przywilej Cię dosiadać. Dzięki Tobie spełniałem marzenia, dzięki Tobie mogłem wjechać na parkur i wygrać każdy konkurs.”  – czytamy na facebooku zawodnika.

 

Fot. Małgorzata Sieradzan

4Foulee

4foulee logo 350

Wspaniałe konie. Utalentowani zawodnicy. Sportowe emocje. Rozrywka dla każdego. Przyjdź i zobacz sam.
Impreza 4FOULEE odbędzie się w dniach 8-11 czerwca 2023 i łączyć bedzie w sobie rywalizację w skokach i powożeniu zaprzegami czterokonnymi. Zawody skokowe odbędą się ponownie w randze czterech gwiazdek. Główny konkurs Grand Prix, z pulą nagród ponad 100 000 euro, będzie kwalifikacją do Mistrzostw Europy, a także szansą na punkty do rankingu Longines (grupa B - 100 punktów za pierwsze miejsce).

Countdown to 4FOULEE 2023