4Foulee WojciechWojcianiec

4Foulee WojciechWojcianiec

Znamy już listę zawodników, którzy wystartują w zawodach 4Foulee w dniach 16-19 czerwca 2022.

Na Hipodromie Wola w Poznaniu zobaczymy jeźdźców z 20 krajów. Największą grupę stanowią zawodnicy startujący w konkursach w ramach CSI4*. Tu na liście zgłoszeń znajdują się między innymi gwiazdy z pierwszej setki światowego rankingu: mistrz Europy Andre Thieme z Niemiec, który dwa tygodnie temu zajął drugie miejsce w Grand Prix CSI5* w Hamburgu, jego rodak i drużynowy srebrny medalista Mistrzostw Europy David Will – zwycięzca Rolex Grand Prix CSIO5* w Rzymie, uczestnik Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata Andreas Schou z Danii – najlepszy zawodnik Grand Prix CSI4* w Vilamourze oraz bardzo skuteczny Włoch Emanuele Gaudiano, który w ostatnich 10 latach wygrał 135 konkursów zaliczanych do światowego rankingu. Do Poznania powracają też zwycięzcy konkursów LR z poprzednich lat: Włoch Roberto Turchetto, Kristaps Neretnieks z Łotwy czy Litwin Andrius Petrovas.

Na starcie nie zabraknie też najlepszych Polaków. Z pierwszej dziesiątki rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego wystartują: mistrz kraju i obrońca tytułu zwycięzcy Grand Prix 4Foulee Wojciech Wojcianiec oraz Jarosław Skrzyczyński, Maksymilian Wechta, Dawid Kubiak, Michał Kaźmierczak, Przemysław Konopacki, Mściwoj Kiecoń i Kamil Grzelczyk.

Wśród sześciu zaproszonych do rywalizacji zaprzęgów jest cała polska czołówka, włącznie z mistrzem kraju Piotrem Mazurkiem oraz zespoły z Czech i Niemiec.

Zawody 4Foulee mają unikalny charakter, bo odbywają się na zabytkowym, trawiastym Hipodromie Wola i łączą w sobie dwie bardzo widowiskowe konkurencje: skoki przez przeszkody i powożenie zaprzęgami czterokonnymi. Pula nagród zawodów w skokach sięgnie w tym roku 1 000 000 złotych.

W CSI4* aż cztery konkursy zaliczane będą do światowego rankingu – Longines Rankings. W czwartek będzie to konkurs o Wielką Nagrodę Jeździeckiej Wielkopolski, na punkty i czas (LR grupa D, pula 103 500 zł). W piątek rozegrany zostanie drugi co do ważności konkurs zawodów – o Trofeum patronów Poznania - Piotra i Pawła, z rozgrywką na wysokości 150 cm, z pulą nagród 206 500 złotych (LR grupa C). W sobotę dwunawrotowy Memoriał Macieja Frankiewicza – pula 120 000, LR grupa D. Kulminacją zmagań najlepszych skoczków z całego świata będzie niedzielne Grand Prix Poznania, z pulą 440 000 złotych, zaliczane do grupy B światowego rankingu. Konkurs ten będzie kwalifikacją do tegorocznych Mistrzostw Świata i przyszłorocznych Mistrzostw Europy.

W ramach CSI4* rozegrane będą jeszcze trzy konkursy o wysokości 140 cm. W CSI1* pula nagród wyniesie 50 000 złotych, a konkursy będą obejmowały Małą Rundę (130/135 cm) i Elite Tour (110/115 cm). Tradycyjnie już podczas zawodów w Poznaniu runda młodych koni przeznaczona będzie dla sześciolatków – pula nagród wyniesie tu 24 000 złotych. Dodatkową atrakcją będzie rywalizacja zaprzęgów czterokonnych - w tym roku w randze CAI3*H4.

Bilety dostępne na:  https://tobilet.pl/4foulee-csi4-poznan.html

Lista zgłoszeń TUTAJ.

4Foulee

4foulee logo 350

Wspaniałe konie. Utalentowani zawodnicy. Sportowe emocje. Rozrywka dla każdego. Przyjdź i zobacz sam.
Impreza 4FOULEE odbędzie się w dniach 8-11 czerwca 2023 i łączyć bedzie w sobie rywalizację w skokach i powożeniu zaprzegami czterokonnymi. Zawody skokowe odbędą się ponownie w randze czterech gwiazdek. Główny konkurs Grand Prix, z pulą nagród ponad 100 000 euro, będzie kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Europy, a także szansą na punkty do rankingu Longines (grupa B - 100 punktów za pierwsze miejsce).

Countdown to 4FOULEE 2023