AlexanderButler 2

AlexanderButler 2

Najważniejszy konkurs pierwszego dnia zawodów 4Foulee w Poznaniu wygrał reprezentant Irlandii – Alexander Butler.

W zaliczanym do światowego rankingu konkursie o Wielką Nagrodę Jeździeckiej Wielkopolski i nagrody Mecenasa zawodów - Pana Romana Roszkiewicz, wystartowało dziś 52 par. Parkur o wysokości 145 cm bezbłędnie pokonało 14 z nich, a po zaciętej rywalizacji triumfował Irlandczyk Alexander Butler dosiadający 13-letniego wałacha Eindhoven G.H. 

Ceremonia dekoracji prizegiving

Ceremonia dekoracji prizegiving

“Dzisiejszy parkur był dobry. Kiedy go oglądałem, stwierdziłem, że jest odpowiednio wysoki i dość długi, z 13 przeszkodami. Podłoże jest fantastyczne, wszystkie konie skakały dziś z łatwością. Chciałem spróbować wygrać, to bardzo utalentowany koń a te konkursy są zdecydowanie w jego zasięgu. Widziałem przejazdy najlepszej trójki przede mną i czułem presję, musiałem więc trochę zaryzykować. Mój koń skakał bardzo dobrze i odpowiedział na każde zadane przeze mnie pytanie” – mówił zwycięzca – „[Eindhoven G.H.] to koń łatwy do jazdy, mam go u siebie w stajni od początku tego roku i to nasze pierwsze wspólne zwycięstwo. Plasował się już wysoko wiele razy, ale zawsze mówiłem, że jest w stanie wygrywać, więc cieszę się, że mamy już wygraną na koncie, myślę, że może jeszcze wygrać wiele takich konkursów w tym roku.”

AlexanderButler 1

AlexanderButler 1

Zapytany o wrażenia po powrocie do Poznania po paroletniej przerwie odpowiedział: „Kiedy byłem tu sześć lat temu, powiedziałem, że na pewno wrócę. Arena jest świetna, myślę, że kiedy ma się konie, które startują na dużych trawiastych arenach to zdecydowanie warto tu przyjechać. Zawsze chciałem tu wrócić, teraz to zrobiłem i bardzo się cieszę!”  

Na miejscu drugim uplasował się reprezentant Polski – Marek Lewicki na La Pezi, a na trzecim Włoch Emanuele Gaudiano na koniu Julius.D.

W konkursie Elite Tour, o puchar KS Jumping Events, najlepsza była amazonka z Polski – Izabela Vinckier dosiadająca klaczy Sevilla. Drugie miejsce zajął Hubert Kowalczyk na wałachu Tacyt, a trzecie Filip Skrzyczyński na Cambiale Z.

Poranny konkurs rundy młodych koni, o puchar Stadniny Kunowo, zakończył się triumfem mistrza Polski Wojciecha Wojciańca i sześcioletniej klaczy Ayleen D’Ive Z. Tuż za nim uplasował się Jan Bobik na ogierze Czumi GR, a trzeci był Hubert Kierznowski na Diamencie.

Wyniki TUTAJ.

Najważniejszym punktem jutrzejszego programu będzie zaliczany do światowego rankingu konkurs o Trofeum Patronów Poznania – Piotra i Pawła i nagrody Mecenasa zawodów Pana Romana Roszkiewicza. Będą to zmagania na poziomie 150 cm z widowiskową rozgrywką. Transmisję na żywo oglądać będzie można na https://4foulee.pl/, a bilety dostępne są na stronie Tobilet.pl: https://tobilet.pl/4foulee-csi4-poznan.html

 

Fot. Kamila Tworkowska i Asia Bręklewicz

4Foulee

4foulee logo 350

Wspaniałe konie. Utalentowani zawodnicy. Sportowe emocje. Rozrywka dla każdego. Przyjdź i zobacz sam.
Impreza 4FOULEE odbędzie się w dniach 16-19 czerwca 2022 i łączyć bedzie w sobie rywalizację w skokach i powożeniu zaprzegami 4 konnymi. Zawody skokowe odbędą się ponownie w randze czterech gwiazdek. Główny konkurs Grand Prix, z pulą nagród ponad 100 000 euro, będzie kwalifikacją do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata, a także szansą na punkty do rankingu Longines (grupa B - 100 punktów za pierwsze miejsce).

Countdown to 4FOULEE 2022