ArkadiuszFimmel

ArkadiuszFimmel

Memoriał Macieja Frankiewicza zawodów 4Foulee w Poznaniu zakończył się triumfem Arkadiusza Fimmela.

W Memoriale Macieja Frankiewicza - konkursie pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, o nagrody BSI i Mecenasa zawodów Pana Romana Roszkiewicza, wystartowało dziś 45 par. Po wymagającym pierwszym parkurze do drugiego nawrotu zakwalifikowała się najlepsza dwunastka. Ku radości licznie zgromadzonej publiczności w decydującym starciu najlepszy okazał się startujący jako ostatni reprezentant Polski i jeździec podpoznańskiego klubu Fimmel Team – Arkadiusz Fimmel na 10-letniej wyhodowanej w Polsce klaczy Elastiqua. To pierwsze zwycięstwo tego zawodnika w konkursie międzynarodowym i to od razu w klasie zaliczanej do światowego rankingu.

„Jak wygrywać, to z najlepszymi! Jechałem za Jarkiem, który mnie zmotywował, wiedziałem jaką trasą trzeba jechać, kobyłka skakała wyśmienicie. To fantastyczne uczucie. Długo musiałem na to czekać, ale w końcu przyszło. Jak to się mówi – ciężka praca popłaca.” – mówił zwycięzca – „Myślę, że każdy widzi jaka jest [Elastiqua]. Chce wygrywać, jest szybka, dokładna i bardzo ambitna. Jesteśmy doskonale zgrani i znamy się na wylot. To dla nas bardzo ważny sukces przed własną publicznością, rodziną i przyjaciółmi – rewelacja!”

ArkadiuszFimmel 1

ArkadiuszFimmel 1

Miejscem drugim musiał zadowolić się czterokrotny mistrz Polski – Jarosław Skrzyczyński na koniu Quick Step, a Top 3 zamknął reprezentant Holandii Sander Geerink na ogierze Jacobus S. Trzy najlepsze pary odnotowały dziś „double clear”.

W konkursie Średniej Rundy, o puchar OstSped.pl, najlepszy był Adam Nicpoń na klaczy Cycera. Drugie miejsce zajął Marek Lewicki na Cornet's Sunshine, a trzecie Andrius Petrovas na Sherlocku.

W finałowym konkursie dla młodych koni sześcioletnich, o puchar Stadniny Kunowo, po zwycięstwo pojechał Irlandczyk Alexander Butler na Lyberlino H. Drugi był Sławomir Uchwat na Loreley Express J.P.P., a trzeci Dawid Skiba dosiadający ogiera Goldstar W.

Finałowy konkurs Elite Tour, o puchar Radio ZET wygrała Zuzanna Bukowska na klaczy Uccella Z. Miejsce drugie zajął Joachim Włoch na Nirmette, a trzecie Filip Skrzyczyński na Cambiale Z.

W porannym konkursie Małej Rundy, o puchar tylkoskoki.pl, najlepszy przejazd należał do Jarosława Skrzyczyńskiego na koniu Santos Hippica. Tuż za nim uplasowała się Eliza Zawadzka na Diorze V, a trzecia była Aleksandra Lusina-Gołaś na Braveheart van de Bisschop Z.

Wyniki TUTAJ.

 

Fot. Asia Bręklewicz

4Foulee

4foulee logo 350

Wspaniałe konie. Utalentowani zawodnicy. Sportowe emocje. Rozrywka dla każdego. Przyjdź i zobacz sam.
Impreza 4FOULEE odbędzie się w dniach 8-11 czerwca 2023 i łączyć bedzie w sobie rywalizację w skokach i powożeniu zaprzegami czterokonnymi. Zawody skokowe odbędą się ponownie w randze czterech gwiazdek. Główny konkurs Grand Prix, z pulą nagród ponad 100 000 euro, będzie kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Europy, a także szansą na punkty do rankingu Longines (grupa B - 100 punktów za pierwsze miejsce).

Countdown to 4FOULEE 2023