IMG 0726 Al Sharbatly CHESTERFIELD

IMG 0726 Al Sharbatly CHESTERFIELD

Obsada tegorocznych CSI4* w Poznaniu jest niezwykle dobra.

Na dzisiaj wśród blisko 100 zgłoszonych zawodników na dzisiaj na Master List znajduje się 9 jeźdźców z pierwszej setki Longines Rankings. Są to:

  • Constant van Paesschen (BEL)
  • Jessica Mendoza (GBR)
  • Darragh Kenny (IRL)
  • Piergiorgio Bucci (ITA)
  • Marc Houtzager (NED)
  • Jur Vrieling (NED)
  • Abdullah Alsharbatly (KSA)
  • Douglas Lindelöw (SWE)
  • Omer Karaevli (TUR)

Bez wątpienia największą gwiazdą będzie Jur Vrieling, bo to przecież aktualny drużynowy mistrz świata i Europy oraz drużynowy wicemistrz olimpijski. Razem z nim, już po raz drugi z rzędu, w Poznaniu pojawi się jego kolega ze srebrnej holenderskiej drużyny z Londynu Marc Houtzager.

Już po raz czwarty na Hipodromie Wola gościć będziemy Abdullaha Alsharbatly z Arabii Saudyjskiej (na zdjęciu z CSI4* 2013), który jest indywidualnym wicemistrzem świata z roku 2010 i aktualnym drużynowym brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich.

Pojawią się też gwiazdy, które w Polsce będą po raz pierwszy. Ekipa Wielkiej Brytanii to z jednej strony doświadczony Robert Smith, który był czwarty indywidualnie na IO w Atenach, a z drugiej 20-letnia Jessica Mendoza. Ona w 2014 roku zdobyła dwa medale mistrzostw Europy juniorów i od razu w kolejnym sezonie została powołana do kadry seniorskiej swojego kraju. Jej dobra jazda w Aachen przyczyniła się do tego, że Brytyjczycy wywalczyli awans olimpijski.

Na liście zgłoszeń jest też wielu innych zawodników, którzy startem w zaliczanym do grupy B LR (100 punktów za pierwsze miejsce) chcą lepiej przygotować się do tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio De Janeiro.

Listy w dziale ZAWODNICY

Foto: Małgorzata Sieradzan

4Foulee

4foulee logo 350

Wspaniałe konie. Utalentowani zawodnicy. Sportowe emocje. Rozrywka dla każdego. Przyjdź i zobacz sam.
Impreza 4FOULEE odbędzie się w dniach 8-11 czerwca 2023 i łączyć bedzie w sobie rywalizację w skokach i powożeniu zaprzegami czterokonnymi. Zawody skokowe odbędą się ponownie w randze czterech gwiazdek. Główny konkurs Grand Prix, z pulą nagród ponad 100 000 euro, będzie kwalifikacją do Mistrzostw Europy, a także szansą na punkty do rankingu Longines (grupa B - 100 punktów za pierwsze miejsce).

Countdown to 4FOULEE 2023