MsciwojKiecon

Dwóch Polaków zapewniło sobie start w niedzielnym konkursie Grand Prix. Najlepszy okazał się Belg, Constant Van Paesschen.

Konkurs dużej rundy wygrał Constant Van Paesschen, reprezentant Belgii na Astro Boy. Constant Van Paesschen ma na swoim koncie m.in. trzecie miejsce w LGCT Grand Prix Antwerpii w 2014 roku. Na miejscu drugim znalazł się zwycięzca GP CSI4* w 2013 roku, Piergiorgio Bucci (ITA) na koniu Heartbreaker vd Achterhoek. Miejsce trzecie zajął James Paterson-Robinson (AUS) na Riboy D’Alimat. Tym samym wysoko sklasyfikowani zawodnicy światowego rankingu tylko potwierdzili swoją klasę.

Constant3

Constant3

Świetny przejazd zaprezentował Mściwoj Kiecoń na Urbane, pokonując parkur na czysto ze świetnym czasem. Ostatecznie zawodnik z Agro-Handel Śrem zajął siódme miejsce.

Kolejnym najlepszym polskim zawodnikiem był zdobywca złotego medalu Halowego Pucharu Polski, Kamil Grzelczyk na Wibaro. Na zero pojechał również Wojciech Dahlke na A Quite (miejsce 25).
Grzelczyk Wibaro

Dwudziestu najlepszych zawodników zapewniło sobie start w niedzielnym konkursie Grand Prix.

Konkurs średniej rundy zdominowali zagraniczni jeźdźcy. Zwycięzcą jest Daragh Kenny (IRL) na wałachu Won Arcitect, a na miejscu drugim znalazł się zwycięzca DR, Constant Van Paesschen (BEL) na Compadre Van De Helle.

Z Polaków najlepiej pojechał Robert Wilczewski na wałachu Caspar MS, który pojechał na czysto i ostatecznie zajął dziesiąte miejsce.

Konkurs małej rundy wygrał Julien Anquetin (FRA) na wałachu Gigant B. Na trzeci miejscu podium stanął Martin Rozynek (POL) na Catoki.

Podsumowanie pierwszego dnia zawodów CSI4*

Wyniki TUTAJ

Tekst: Karina Olszewska

4Foulee

4foulee logo 350

Wspaniałe konie. Utalentowani zawodnicy. Sportowe emocje. Rozrywka dla każdego. Przyjdź i zobacz sam.