Roman Roszkiewicz i Jan Chylinski

Roman Roszkiewicz i Jan Chylinski

Tegoroczne międzynarodowe zawody na Hipodromie w Poznaniu odbędą się w tradycyjnym czerwcowym terminie, ponowne w randze aż czterech gwiazdek, ale pod nową nazwą.

 

Impreza jeździecka organizowana od 2013 roku przez Klub Sportowy Jumping Events na Hipodromie Wola w Poznaniu od tego roku będzie miała nową nazwę - 4FOULEE. Jak zawsze obejmować będzie nie tylko sport jeździecki na najwyższym światowym poziomie, ale też szereg pokazów i atrakcji dla całych rodzin.

Pan Roman Roszkiewicz, który był inicjatorem rozegrania pierwszych w Polsce zawodów w skokach w tak wysokiej randze (CSI4*) i od samego początku jest mecenasem tego przedsięwzięcia, tym razem ufundował nagrody dla studentów i pracowników Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, którzy wzięli udział w konkursie na logo 4FOULEE. Komisja pod przewodnictwem pana prof. Mirosława Adamczyka z Katedry Komunikacji Wizualnej UAP wyłoniła najlepsze prace. Wygrał projekt studenta Jana Ksawerego Chylińskiego i to przez niego wymyślony znak będzie od teraz znakiem rozpoznawczym letnich zawodów jeździeckich w Poznaniu. Dodatkowo komisja wyróżniła prace Klaudii Zabłockiej i Diany Krueger.

Zawody 4FOULEE na poznańskiej Woli w tym roku odbędą się w dniach od 7 do 9 czerwca. Wysoka pula nagród (ponad 900 000 PLN) i aż cztery klasy zaliczane do światowego rankingu przyciągną na start najlepszych skoczków z całego świata. Zawody mają rangę kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich 2020. Jeden z najważniejszych konkursów będzie X Memoriałem Macieja Frankiewicza. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji w postaci pokazów jeździeckich i koncertów. Szczegóły wkrótce.

Na zdjęciu pan Roman Roszkiewicz i zwycięzca konkursu na logo 4FOULEE Jan Ksawery Chyliński.

Fot. Asia Bręklewicz

4Foulee

4foulee logo 350

Wspaniałe konie. Utalentowani zawodnicy. Sportowe emocje. Rozrywka dla każdego. Przyjdź i zobacz sam.
Impreza 4FOULEE odbędzie się w dniach 8-11 czerwca 2023 i łączyć bedzie w sobie rywalizację w skokach i powożeniu zaprzegami czterokonnymi. Zawody skokowe odbędą się ponownie w randze czterech gwiazdek. Główny konkurs Grand Prix, z pulą nagród ponad 100 000 euro, będzie kwalifikacją do Mistrzostw Europy, a także szansą na punkty do rankingu Longines (grupa B - 100 punktów za pierwsze miejsce).

Countdown to 4FOULEE 2023