Jach finał GPA 2019

Jach finał GPA 2019

Oliwia Jach wygrała cykl Grand Prix Amatorów, a w finale najlepsza była Anna Gertig.

Sporo emocji towarzyszyło konkursowi finałowemu Grand Prix Amatorów na Hipodromie Wola w Poznaniu. Parkur, mimo że dla amatorów, jak to w prawdziwym Grand Prix musiał być trudny. Do rozgrywki zakwalifikowało się tylko 5 par. W finałowym przejeździe zero powtórzyła Anna Gertig z JUKS Mieczewo na koniu Grand Levisto F i to ona wygrała konkurs. Drugie miejsce zajął Grzegorz Rychlik z SJ Baborówko na klaczy Sofia, a trzecie Oliwia Jach z KJ Sokół Damasławek na Welli. Tym samym liderka po kwalifikacjach Oliwia okazała się najlepsza w całym cyklu GPA 2018/19. W nagrodę otrzymała nie tylko okazały kryształowy Puchar, ale i podwójne zaproszenie VIP na 4Foulee CSI4* Poznań 2019. Na drugim miejscu uplasowała się Wiktoria Nowak z Posadowskiego Towarzystwa Jeździeckiego, a na trzecim Justyna Modzelewska z Hubertusa Lusowo.

W całym cyklu Grand Prix Amatorów, organizowanym przez KS Jumping Events Poznań, wzięło udział 109 zawodników, a w każdych z 6 zawodów rozgrywanych od października do marca w hali Hipodromu Wola startowało w konkursach o różnym stopniu trudności (od 40 do 120 cm) po blisko 200 par.

KS Jumping Events jest właścicielem marki 4Foulee, pod którą od tego roku rozgrywane będą zawody międzynarodowe w skokach CSI4* Poznań (7-9 czerwca).

Fot. Asia Bręklewicz

4Foulee

4foulee logo 350

Wspaniałe konie. Utalentowani zawodnicy. Sportowe emocje. Rozrywka dla każdego. Przyjdź i zobacz sam.
Impreza 4FOULEE odbędzie się w dniach 8-11 czerwca 2023 i łączyć bedzie w sobie rywalizację w skokach i powożeniu zaprzegami czterokonnymi. Zawody skokowe odbędą się ponownie w randze czterech gwiazdek. Główny konkurs Grand Prix, z pulą nagród ponad 100 000 euro, będzie kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Europy, a także szansą na punkty do rankingu Longines (grupa B - 100 punktów za pierwsze miejsce).

Countdown to 4FOULEE 2023