fot Asia Breklewicz 1

fot Asia Breklewicz 1

W piątkowym konkursie Dużej Rundy triumfował reprezentant Francji – Olivier Robert.

W konkursie Trofeum Patronów Poznania - Piotra i Pawła, o nagrody mecenasa imprezy – Pana Romana Roszkiewicza – wystartowało dziś 46 par. Te zmagania zaliczane były do grupy C światowego rankingu, a przeszkody zawieszone były na wysokości 150 cm. Parkur podstawowy składający się z 13 przeszkód, w tym podwójnej i potrójnej kombinacji, nie należał do łatwych. Kluczowa okazała się też precyzyjnie wymierzona norma czasu. Ostatecznie do rozgrywki zakwalifikowało się 8 zawodników. W finałowym barażu nie do pokonania był dziś doświadczony Francuz – Olivier Robert na 12-letnim wałachu Careca LS Elite.

fot Kamila Tworkowska 1

fot Kamila Tworkowska 1

„Parkur był dostatecznie trudny, bardzo lubię tego gospodarza toru i myślę, że wykonał dziś świetną robotę! Rozgrywka bardzo sprzyjała mojemu koniowi. Podłoże jest tutaj fantastyczne – nie zawsze mamy takie szczęście, startując na trawie, ale tu jest naprawdę bardzo dobrze. (…) Planowałem pojechać dookoła w jednym zakręcie, pomyślałem, że mogę tam stracić parę sekund, ale ostatecznie udało się wygrać i jestem bardzo szczęśliwy! Dosiadam konia Caraca od zeszłego roku, to mój przyjaciel, wyjątkowy koń. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni i przyszłość wygląda obiecująco!” – mówił zwycięzca.

Na miejscu drugim znalazł się Irlandczyk Alexander Butler na Ti Amo B Z, a na trzecim uplasował się Michał Tyszko na Colinero – to jak dotąd najlepszy wynik w międzynarodowej karierze tego zawodnika.

Konkurs Medium Tour, na poziomie 140 cm, o puchar Toyota Bońkowscy i nagrody Pana Romana Roszkiewicza, zakończył się zwycięstwem Michała Kaźmierczaka na koniu Whoopy Boy.

“Parkur był sprzyjający równej jeździe. Mój koń jest szybki, z niezbyt obszernym galopem, ale tu można było w wielu miejscach zacieśniać zakręty i myślę, że to było kluczem do zwycięstwa.” – mówił Kaźmierczak.

Na miejscu drugim uplasował się Jarosław Skrzyczyński na Loulou MPSZ, a na trzecim Adam Nicpoń na wałachu Counter.

W konkursie Small Tour, o puchar Hipodromu Wola, najlepszy był Jacek Zagor na koniu OK Lazar. Tuż za nim znalazła się Izabela Vinckier na Salve, a trzecia była Eliza Zawadzka na klaczy Ina.

Najlepszym koniem sześcioletnim konkursu Youngster Tour, o puchar Stadniny Kunowo, był dziś Chivas RG Z dosiadany przez Weronikę Kosińską. Miejsce drugie zajął Mściwoj Kiecoń na klaczy Troya L, a trzecie Dawid Skiba na ogierze Maitiid.

Wiktoria Cwalina na koniu Diamond W wygrała konkurs Elite Tour, o puchar Tarant Events. Tuż za nią uplasował się Adam Goszczyński na Lorinie, a trzecia była Nina Sućko na Cormitello.

W sobotę najważniejszym punktem programu sportowego będzie Memoriał Macieja Frankiewicza – konkurs na poziomie 145 cm, zaliczany do światowego rankingu, o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego, nagrody BSI i Pana Romana Roszkiewicza. Zapraszamy kibiców na Hipodrom Wola – bilety dostępne na ToBilet.pl. Tych, którzy nie mogą być z nami na żywo zachęcamy do oglądania transmisji na żywo na live.4foulee.pl.

 

Fot. Asia Bręklewicz i Kamila Tworkowska 

4Foulee

4foulee logo 350

Wspaniałe konie. Utalentowani zawodnicy. Sportowe emocje. Rozrywka dla każdego. Przyjdź i zobacz sam.

Countdown to 4FOULEE Biskupiec 2024