511 3804

511 3804

Już w dniach 25-28 kwietnia na hipodromie WOSiR Drzonków odbędą się międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody i powożeniu – 4Foulee Zielona Góra.

Podczas czterech dni zmagań rozegranych zostanie aż 18 konkursów w skokach przez przeszkody na wysokościach od 110 do 145 cm. Na starcie stawią się najlepsi jeźdźcy i amazonki z całej Europy, a także znani zawodnicy z krajowej czołówki.

Łączna pula nagród wynosi 88 000 euro, a aż dwie klasy zaliczane będą do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. To sobotni konkurs Dużej Rundy oraz niedzielne Grand Prix.

„Walka w najważniejszych konkursach będzie bardzo zacięta, zwłaszcza że od tego roku Międzynarodowa Federacja Jeździecka podniosła wymagane pule nagród w konkursach zaliczanych do światowego rankingu. Stąd w każdym z nich zawodnicy podzielą między siebie po 28 200 euro. Kibiców w szczególności zapraszamy w sobotę i niedzielę – bo tam program będzie bardzo ciekawy. Podobnie jak na innych najważniejszych zawodach w Polsce będę miał przyjemność te zmagania komentować, a przed każdymi zmaganiami zaznajomić kibiców z zasadami i trudnościami toru. – powiedział Szymon Tarant, dyrektor zawodów.

Już w sobotę po południu odbędzie się konkurs zaliczany do światowego rankingu na poziomie 145 cm, a wieczorem przy sztucznym oświetleniu skoczkowie powalczą w konkursie Music Masters (zmagania na czas z przebojową muzyką). Na zakończenie odbędzie się bardzo dynamiczna rywalizacja zaprzęgów parokonnych. Z kolei w niedzielę przed południem odbędzie się Finał Średniej Rundy – Memoriał Pauliny Kopacz, a dalej najważniejszy konkurs zawodów – Grand Prix. Podobnie jak w sobotę, niedzielne zmagania zakończą zaprzęgi. W tej bardzo widowiskowej konkurencji swój udział zapowiedzieli już bardzo doświadczeni polscy powożący, a także utytułowani goście z Niemiec, w tym wicemistrz świata Sandro Koalick.

Oprócz sportowej rywalizacji na publiczność czekają także dodatkowe atrakcje, takie jak: koncert zespołu country, strefa food trucków oraz tor Hobby Horse dla najmłodszych.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Współorganizatorami imprezy są: Klub Sportowy Jumping Events, WOSiR Drzonków i Tarant Events.

 

Jedną z gwiazd będzie dwukrotny mistrz Polski Mściwoj Kiecoń (na zdjęciu) – dobrze znany publiczności w Zielonej Górze zawodnik, który na co dzień trenuje w województwie Lubuskim.

Fot. Kamila Tworkowska

4Foulee

4foulee logo 350

Wspaniałe konie. Utalentowani zawodnicy. Sportowe emocje. Rozrywka dla każdego. Przyjdź i zobacz sam.

Countdown to 4FOULEE Zielona Góra 2024