511 2520 1

511 2520 1
 

Już w czwartek na hipodromie Klubu Jeździeckiego Lotar i Ośrodka Trzy Podkowy rozpoczynają się międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody i powożeniu – 4Foulee Jump& Drive Biskupiec.

Do udziału w imprezie zgłoszonych zostało 350 par z 9 krajów. Wśród zagranicznych gwiazd, które zapowiedziały swój udział, znajdują się: Niemiec Sven Gero Hünicke – zwycięzca Grand Prix zawodów w Vilamoura w Portugalii, najlepsza amazonka Grand Prix CSI2* w Łącku Laura Penele z Łotwy czy Estończyk Gunnar Klettenberg – czterokrotny uczestnik finału Pucharu Świata. Nie zabraknie także najlepszych Polaków, na czele z mistrzem kraju Tomaszem Miśkiewiczem, halowym mistrzem Polski Adamem Nicponiem oraz trzecim zawodnikiem rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego Jarosławem Skrzyczyńskim. Z krajowego Top Ten oglądać będziemy mogli też Dawida Kubiaka, Dawida Skibę oraz Marka Lewickiego – zwycięzcę Grand Prix CSI2*w Biskupcu z roku 2022. 

Na kibiców czekają cztery dni sportowych emocji. Łącznie rozegranych zostanie 16 konkursów w skokach przez przeszkody. Najważniejsze z nich to te zaliczane do światowego rankingu - sobotni Linodrób Speed Masters oraz niedzielne Grand Prix. Ten ostatni będzie nosił miano Memoriału Wiesława Hartmana – srebrnego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Moskwie. Przed każdym z konkursów publiczność będzie zaznajamiana z zasadami oraz trudnościami technicznymi toru.

Dodatkową atrakcją dla kibiców będzie bardzo widowiskowa rywalizacja zaprzęgów parokonnych. Zawodników powożenia oglądać będziemy mogli na parkurze w sobotni wieczór i niedzielne popołudnie. Wystąpią, między innymi: zwycięzca konkursu powożenia na zawodach 4Foulee Zielona Góra – Stanisław Paszyński, a także uczestnik mistrzostw Europy w tej konkurencji – Tadeusz Andrys.

Łączna pula nagród wyniesie 85 000 euro. Zapraszamy wszystkich na hipodrom ośrodka Trzy Podkowy. Na publiczność i najmłodszych czekać będą plac zabaw, dmuchana strefa zabaw i ogródek grillowy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 Lista zgłoszeń TUTAJ

Tych, którzy nie mogą być z nami w Biskupcu zachęcamy do oglądania transmisji na żywo w TylkoSkoki TV – TUTAJ.

Współorganizatorami wydarzenia są Klub Jeździecki Lotar Biskupiec, ośrodek jeździecki Trzy Podkowy oraz Tarant Events.

Lokalizacja: KJ Lotar Biskupiec, Trzy Podkowy Hotel & Restauracja, ul. Wybudowanie 24, 13-340 Biskupiec.

Program:

Czwartek

13.00 – 20.00 – konkursy skoków przez przeszkody

Piątek

8.00 – 20.00 konkursy skoków przez przeszkody

Sobota

Od 8.00 konkursy skoków przez przeszkody

16.30 – Linodrób Speed Masters (zaliczany do światowego rankingu),

20.00 – konkurs szybkości zaprzęgów

Niedziela

od 8.00 konkursy skoków przez przeszkody

11.00 – Finał Średniej Rundy o Puchar Wójta Gminy Biskupiec

14.00 – Grand Prix Memoriał Wiesława Hartmana (zaliczany do światowego rankingu)

17.00 – konkurs szybkości zaprzęgów

Program wydarzenia może ulec zmianie.

 

Fot. Kamila Tworkowska

4Foulee

4foulee logo 350

Wspaniałe konie. Utalentowani zawodnicy. Sportowe emocje. Rozrywka dla każdego. Przyjdź i zobacz sam.

Countdown to 4FOULEE Biskupiec 2024